2017. december 08. 10:49 - Bernád Apor

Szerinted milyen hatása van annak, ha elolvasol 10000 oldalt a kitartásról?

Egy év amiket meg tettem saját magamért

idea_exchange.png

Ha kitartóan, beleásod magad egy témába, érdekes eredményeket fogsz kapni. Ezt ne hidd el, próbáld ki!

Én kipróbáltam. És mivel a december 12 az egy jeles időpont számomra. Ezért úgy éreztem számot kell adnom magamnak arról, mi az ami teljesült, és mi az amiért még tennem kell. Ugyanis tavaly, azaz 2016 szeptemberében, elkezdtem célokat kitűzni, írott formában, egyesszám első személyen, dátumhoz kötve, így jött ki a december 12. Minden reggel kelés után, és minden este lefekvés előtt leírtam, azokat. Miért írtam le és miért kézzel, és miért minden nap? 

Először is, reggel felkelés után, és este lefekvés előtt vagy a tudatalattidhoz a legközelebb, akkor tudod a legkönnyebben programozni azt. Ezért ha Facebookal kezded a napod, akkor rémhírekre programozod magad... Másodszor, mert olyan sikeres emberektől kaptam ezt a tanácsot, akik akár egy nap alatt 500 millió forintot képesek keresni, mindezt havonta 10-15-ször megismételve(Brian Tracy). Na most itt nem az összeg a lényeg, hanem az a tudás ami mögötte van. Mert ők specialisták a maguk területén. Természetesen nem azért keresnek ennyit, mert jókor voltak jó helyen, azaz részben igen. De nem ez a fő oka ennek. Hanem mert igen magas szintre fejlesztették azon képességeiket, amikben jók voltak, és ezért a tudás halmazért ami bennük van, bekerültek a szakma legjobbjainak 1%-ba. Hogyan? Úgy, hogy nincs nap, hogy ne fejlesztenék magukat. Nincs nap, hogy ne írnák le a céljaikat, és nincs  nap, hogy ne tennének azokért a célokért, masszívan, mégis könnyed hozzáállással, nem görcsösen. Mi ez ha nem kitartás?!

Ugye van az a mondás, hogy másold le azoknak az embereknek, a szokásait akikre felnézel, és tedd ugyan azt mint ők, és te is ugyan olyan eredményeket fogsz kapni. Remélem ez nem lep meg. Ugyanis sokan nem értik, miért szerencsétlenek és nem sikerül nekik semmi. Az ok igazán egyszerű. Rossz szokásokat másolnak. A kaméleon ahogy a környezete színét másolja, addig az emberek, a környezetükben élőkkel teszik ezt. Először is a szülőket másoljuk kis korban, majd barátokat, majd akikre felnézünk, idővel, jobb esetben. Ha nincs akire fenézz, tehát nincsenek olyan emberek a környezetedben, akik példát mutatnának neked arra, hogyan legyél jobb, ezáltal követhesd őket, akkor nagy eséllyel rossz vagy csak hasonló képességű emberekhez fogsz igazodni mint te. Ezért az esélye annak, hogy fejlőd növekedj, többé válj, eléggé lecsökken.

Ezért kezdtem megfogadni azon emberek tanácsát, akikre felnézek, és tényleges eredményeik vannak, ezek mérhető tisztázott eredmények. Ilyen az én életemben Brian Tracy, Szabó Péter, Napoleon Hill, Dr. Stephen R. Covey, Louis L. Hay, Deepak Chopra, Dan Millman, Esther és Jerry Hicks, Dale Carnegie, Earl Nightingale, Dr. Wayne Dyer stb.. és végül de nem utolsó sorban a szüleim, akik mély, székely, emberi értékekkel töltöttek fel. Ha bárkinek rákeresel a nevére, közülük, akkor megtalálhatod az eredményeiket, is. Cégek, könyvek, hanganyagok, videóanyagok, szemináriumok, konferenciák formájában található meg az ő hozzáadott értékük a világoz. Így azt kezdtem el csinálni amit ők is csinálnak, csináltak, mert van aki már nincs köztünk. 

Az első, amit meg kellett tennem, az az erőfeszítés volt ebben az irányban és ami ehhez kell a kitartás. Mivel először nagyon nagyon pici eredmények vannak, napi sikerszokások gyakorlásával. Korábban kelni, célokat írni tornázni, fókuszáltan munkát végezni, hanganyagot hallgatni, megint olvasni, stb...amik aztán lassan teljesítmény növekedést fognak hozni, és teljesítménnyé kezdenek összeállni. 

Hamarosan folytatom :)

 

 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://bernadapor.blog.hu/api/trackback/id/tr8713456267

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása